הסכם ממון / הסכם לחיים משותפים

 

בשנים האחרונות קיימת עליה מגמתית בעריכת הסכמי ממון בעיקר בשל עליית גיל הנישואים, בני זוג מגיעים לקשר בגיל בשל לאחר שבנו קריירות וצברו ממון ומעדיפים להגן על רכושם מפני גירושין, אשר נעשים יותר ויותר נפוצים במחוזותינו.

 

קיימת עליה בכמות הזוגות שבוחרים לקשור ביניהם קשר זוגי מחוץ למסגרת הנישואים ומעדיפים להגן על עצמם ורכושם מפני פירוד. זוגות אלה הנם בבחינת ידועים בציבור, אשר גם עליהם, בכפוף לתנאים מסוימים, חלים אותם הכללים כאילו היו נשואים מבחינת הדין החילוני. הסכם ממון במקרה של ידועים בציבור נקרא "הסכם לחיים משותפים".

 

הסכם ממון יכול להיערך ולהיחתם בין בני זוג לפני הנישואין ולאחריהם. מטרת הסכם ממון הנה להסדיר את מערכת היחסים כלכלית-רכושית בין בני הזוג, לפי שיקול דעתם. להסכם ממון יש נפקות במקרה של פקיעת הנישואים בלבד ולזוגות ידועים בציבור במקרה של פירוד בלבד.

 

כחלק מההכנות לחתונה מומלץ לבני הזוג לערוך ביניהם הסכם ממון ולהיכנס למערכת הנישואין שהכללים ברורים מראש לצורך מניעת חילוקי דעות בעתיד, באופן שישקף את רצונם. 

 

הסכם ממון, ככל הסכם, יש להתאים לבני הזוג ולנסח אותו בבהירות ובדקדקנות באופן שימנע חילוקי דעות בעתיד ופירושים מוטעים לכוונות הצדדים, כפי שהיו ביום חתימת ההסכם.

 

ישנן דרכים למניעת מצבים לא נעימים שעלולים להיווצר בין בני זוג בגין רצון אחד הצדדים לערוך ביניהם הסכם ממון והצד השני מתנגד לחתום על הסכם. נניח למשל שהורי בת הזוג מעוניינים לרכוש לבתם הנשואה דירה ורוצים להבטיח כי הדירה תישאר שלה במקרה של גירושין, לשם כך ניתן להעמיד הלוואה לרכישת דירה לבני הזוג ולקבוע בהסכם שההלוואה תוחזר במקרה של גירושין. דרך אחרת היא לרשום את הדירה על שם ההורים והם יאפשרו לבני הזוג לגור בה ולערוך הסכם ברור בין ההורים לבני הזוג בנוסף להסכם שכירות. הסכמים בין ההורים לזוג הצעיר אינם דורשים אישור בית המשפט.

 

ניתן לאשר הסכם ממון לפני הנישואין באופן הבא: אצל רשם הנישואין, אצל נוטריון או בבית משפט לעניני משפחה או בבית הדין הרבני.

 

הסכם ממון לאחר הנישואין ניתן לאשר בערכאה שיפוטית בבית משפט לעניני משפחה או בבית דין רבני.

 

הסכם ממון שנערך סמוך לנישואין גם הוא דורש אישור ערכאה שיפוטית.

 

משרדנו מתמחה בעריכת הסכמים והנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לעריכת הסכמים המותאמים לצורכיהם. 

 

לעו"ד ליאת פסטרנק-אלקיים ניסיון מקצועי רב, שנבנה ונרכש במהלך השנים, המאפשר ללקוחותינו ליהנות מביטחון מלא בניהול ענייניהם המשפטיים.

זמינות מידית בטל':

09-9610999​

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

שלח

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

צרו קשר

 

כתובתנו: רפפורט 3, כפר סבא
מגדל קניון כפר סבא הירוקה, קומה 6
חניה חופשית!

טלפון:  09-9610999
פקס':   09-9669494

E-mail:  liatp.law@gmail.com

לפניות דחופות ניתן להתקשר:

052-2554022