מזונות ילדים  

 

מזונות ילדים נקבעים על ידי בית המשפט לעניני משפחה או בית הדין הרבני, אלא אם כן, יגיעו בני הזוג ביניהם להסכמה בנושא בהסכם גירושין ערוך כדין.

 

מזונות נקבעים בהתאם לגילו של הקטין ומשולמים עד לגיל 18, כיום ההלכה הפסוקה מחייבת במזונות עד לתום השרות הצבאי או שרות לאומי והסכום לחיוב יהא שליש מהסכום שנקבע למזונות עד גיל 18. חיוב המזונות נקבעים בהתאם לדין האישי. לאב יהודי יקבע סכום המזונות לפי הדין העברי בהתאם לחלוקה הבאה:

 

עד גיל 6 ("קטני קטינים") – האב יישא לבדו במזונות בכפוף "לצרכים ההכרחיים" של הקטין, ללא הבדל בין אב עשיר לאב עני.

מגיל 6 ועד גיל 15 – האב יישא לבדו בחיוב הצרכים הבסיסיים ומעבר להם יחויבו ההורים באופן שווה ולעיתים באופן יחסי בהתאם להכנסותיהם.

מגיל 15 ועד גיל 18 – זהו חיוב מ"דין צדקה", שכן הקטין לכאורה יכול להתפרנס בכוחות עצמו. בחיוב זה יישאו ההורים באופן שווה או באופן יחסי בהתאם להכנסותיהם.

מגיל 18 ועד לתום השרות הצבאי – האב יישא בשליש מהסכום שנקבע למזונות עד גיל 18. בפועל, הערכאות השיפוטיות מתייחסות למכלול הגורמים לפסיקת מזונות ילדים, ביניהם – פוטנציאל השתכרותו של האב, הכנסותיו, הכנסות האם, צרכים הכרחיים של הקטין ומעבר להם, רמת חיים לה הורגל הקטין, צרכיו המיוחדים במידה וקיימים, וכל גורם רלוונטי אחר.

 

המינימום הנהוג היום, עפ"י הפסיקה, עבור דמי מזונות לילד אחד הנו בסך של 1,400 ש"ח ובנוסף מדור ומחצית הוצ' חינוך ורפואיות חריגות. ככל שיש יותר ילדים המינימום בדר"כ יפחת במדרג יורד.

 

יושם אל לב, כי היום יש שינויים רבים בפסיקה בעניני קביעת גובה המזונות בעקבות "עקרון השוויון" בין המינים ובמצב של "משמורת משותפת".

 

מזונות זמניים – לאחר התיקון בחוק, בקשה לפסיקת מזונות זמניים תוגש ביחד עם כתב התביעה למזונות, באופן שמגישים בקשה לסעד ביניים. בית המשפט יפסוק מזונות זמניים על יסוד כתבי הטענות או לאחר דיון במעמד הצדדים בבית המשפט.

 

לא בנקל יגדיל או יפחית בית המשפט את החיוב במזונות ילדים לאחר שנקבעו בפסק דין או בהסכם גירושין אשר קיבל תוקף של פסק דין, אלא ידרוש ראיות כבדות משקל לשינוי נסיבות מהותי, שחל ממועד קביעתם עד למועד שינויים.

 

לעו"ד ליאת פסטרנק-אלקיים ניסיון מקצועי רב, שנבנה ונרכש במהלך השנים, המאפשר ללקוחותינו ליהנות מביטחון מלא בניהול ענייניהם המשפטיים.

זמינות מידית בטל':

09-9610999​

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

שלח

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

צרו קשר

 

כתובתנו: רפפורט 3, כפר סבא
מגדל קניון כפר סבא הירוקה, קומה 6
חניה חופשית!

טלפון:  09-9610999
פקס':   09-9669494

E-mail:  liatp.law@gmail.com

לפניות דחופות ניתן להתקשר:

052-2554022